Penne all’ arrabiata


Peberesit: 160g penne rigate, 2 veze, 100g djath i grire, 1 salce Baretti , kripe, piper I kuq, borzilok, hudher.

Pergatitje:
Vendosim nje tenxhere me uje ne zjarr, sapo te filloj vlimi I hedhim kripe dhe makaronat Baretti  Penne rigate. I leme ne zjarr per rreth 15minuta. Ne nje tigan tjeter hedhim salcen baretti , borzilokun e grire imet, 2-3 thelpinj hudher sipas deshires, piperin e kuq,  dhe ne momentin qe hiqet salca I hedhim djathin e grire dhe kripe. Perberjen e salces e hedhim te makaronat , I perziejme mire salcen dhe pennet.

Ju befte mire!