Bucatini All’ Amatriciana


Perberesit: 160g makarona Baretti, salce domate Baretti, 150gr mish I grire, 1 karrote, piper, hudher, majdanoz, kripe.

Pergatitja:

Vendosim nje tenxhere me uje ne zjarr dhe sapo te filloje vlimi i hedhim kripe, spaghetti-t dhei leme ne zjarr per rreth 30 minuta. Ne  nje tigan  hedhim salcen Baretti, mishin e grire, karroten, kripen, hudhrat dhe piperin. I trazojme per rreth 15 minuta. Me vone perberjen e hedhim tek makaronat. I perziejme  mire salcen dhe penet.

Ju befte mire!