Tortellini Ai Tre Formaaggi Pagani Gr 250


Makarona me veze te mbushura me djath. Perberesit: makarona (72%) (miell gruri i forte), veze ( 19.4 % ne makarona). Mbushje(29%): miell gruri i tipit '0', djathra( 33% e mbushjes ),formaggio fuso in polvere, rikota(8.2%), Pecorino Romano DOP( 2%), Grana Padano DOP(2%), margarine vegjetale. Te ruhen ne vende te fresketa , larg drites se diellit . Menyra e pergatitjes: Vendosini tortellinit ne uje pak te vaket (1.5l per 100g produkt) dhe gatuajini ato per rreth 14 min ne zjarr te ngadalte. Vlerat ushqyese ne 100g: energji 396kcal, yndyrna 9.5g, nga te cilat te ngopura 4.8g, karbohidrate 63g, nga te cilat sheqerna 2.5g, proteina 13.2g, fibra 2.6g, kripe 1.9g.
  • Kategoria: Makarona
  • Disponueshmeria: Ka Gjendje

Llojet:


Cmimi: 139 Lek


Data e parashikuar e dorezimit te porosise tuaj eshte 13.07.2020.